Zapraszamy na Noc Muzeów!

Muzeum Ziemi Kępińskiej zaprasza 16 maja na Kępińską Noc Muzeów. Tegoroczna, druga już, edycja odbędzie się pod hasłem "Tylko muzyka!" i w różnorodny sposób odnosić będzie się do zagadnień związanych z brzmieniem i melodią.

W godzinach od 16:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia zaklinaczy deszczu - instrumentów etnicznych wywodzących się z Ameryki Południowej i imitujących dźwięk padającego deszczu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, dzieci zapraszamy wraz z opiekunami. Wymagane są wcześniejsze zapisy.

Od godz. 17:00 działać będzie zabawa interaktywna "Malowanie światłem". Jest to instalacja w przestrzeni monitorowanej przez kamerę umieszczoną nad ekranem. Gesty osób bawiących się świecącymi zabawkami są rejestrowane przez system śledzenia ruchu. Za pomocą specjalnego oprogramowania informacja o historii ruchu zostaje w interaktywny sposób przełożona na abstrakcyjne obrazy i dźwięk. Autorami projektu są: Dominika Sobolewska i Paweł Janicki. Instalacja jest jednym z elementów Interaktywnego Placu Zabaw wyprodukowanego przez Centrum Sztuki WRO. Instalację będzie można zobaczyć w Kępnie do końca maja, w związku z tym muzeum zachęca szkoły do rezerwacji lekcji muzealnych poświęconych tematyce koloru.

Kolejną atrakcją będzie pokaz tańców średniowiecznych i warsztaty tańca. Zespół Tańca Dawnego "ARS SALTANDI" działający przy Złotoryjskim Ośrodku Kultury, zaprezentuje pokaz tańców średniowiecznych i zaprosi widzów do wspólnych prób.

Na koniec, z koncertem muzyki dawnej pt. "Muzyka zapomnianych wirtuozów" wystąpi duet Oak Brothers - Radosław i Szczepan Dembińscy. Oak Brothers to formacja instrumentalna, zajmująca się historycznym wykonawstwem muzyki minionych epok w interpretacji na wiolonczelę barokową i violę da gamba.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc (telefonicznie 62 78 230 58 lub osobiście w biurze muzeum - ul. Kościuszki 7).

Wszystkie wydarzenia odbędą sie w przyszłym budynku Muzeum Ziemi Kępińskiej przy ul. Ratuszowej 2 w Kępnie.

 • Oak brothers - materiał promocyjny artystów

  Oak brothers - materiał promocyjny artystów

 • Ars Saltandi, fot. ZOKIR, Złotoryja

  Ars Saltandi, fot. ZOKIR, Złotoryja

 • „Malowanie światłem”, autorzy projektu Dominika Sobolewska, Paweł Janicki, wystawa we WRO Art Center, Wrocław, 2008, fot. J. Kinowska

  „Malowanie światłem”, autorzy projektu Dominika Sobolewska, Paweł Janicki, wystawa we WRO Art Center, Wrocław, 2008, fot. J. Kinowska

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART