Warsztaty tworzenia kokard narodowych

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego we współpracy z Samorządową Biblioteką Publiczną im. Marii z Fredrów Szembekowej w Kępnie

zorganizowało 8 listopada 2019 r. warsztaty tworzenia kokard narodowych z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Na uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kępnie czekały już przygotowane wcześniej materiały, z których miały powstać kokardy.

Młodzież dowiedziała się, że 7 lutego 1831 r. Sejm wprowadził kokardę dwubarwną odwołującą się do przyjętego powstańczego herbu Królestwa Polskiego.

Biało-czerwone kokardy noszono na czapkach podczas Powstania Listopadowego,

stały się oficjalnym znakiem powstańczego wojska w Wielkopolsce oraz w wojnie polsko-bolszewickiej znaczyły żołnierzy-ochotników.

 

🇵🇱11 listopada zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Muzeum, które będzie otwarte od 11:00 do 16:00 dla zwiedzających.

 

Bardzo dziękujemy:
Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie
za miłą współpracę! 

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART