Warsztaty pt. Szafa Prababci. Wprowadzenie do zagdanień historii ubioru.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na warsztaty pt. „Szafa Prababci. Wprowadzenie do zagadnień historii ubioruˮ do

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego Kępno, ul. Ratuszowa 2.

Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2019 (piątek) dla grup zorganizowanych:

I grupa (7-11 lat) od 11:30 do 13:00,
II grupa (12-16 lat) od 13:00 do 14:30.

Wstęp wolny! Zapisy osobiście w siedzibie Muzeum lub telefonicznie 627823058.

Zajęcia obejmują tematykę higieny i kultury ubioru w tym swoboda ruchu, funkcjonalność oraz wygoda dawnych ubiorów. Zostaną zaprezentowane elementy garderoby, których obecnie nie używamy i te których nie było dawniej. Omawiane będą szkolne mundurki i ubiory stosowne do wieku, a także stroje podkreślające wejście w dorosłość. W czasie wykładu będzie można zapoznać się z oryginalnymi i rekonstruowanymi elementami ubioru, a także akcesoriami toaletowymi.

Warsztaty prowadzić będzie Justyna Sepiał-Rychlik znana także jako Mme Chantberry Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne - profesjonalnie zajmuje się opracowywaniem, projektowaniem i wykonywaniem strojów o specyficznym charakterze kostiumów i rekonstrukcji dawnych ubiorów, a także zagadnieniami higieny i poczucia intymności w dawnych czasach.

Zachęcamy do wzięcia udziału!