Szafa Prababci. Wprowadzenie do zagadnień historii ubioru.

Z okazji Dnia Dziecka odbyły się warsztaty pt. „Szafa Prababci. Wprowadzenie do zagadnień historii ubioruˮ w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Wydarzenie 7 czerwca miało na celu przybliżenie dzieciom zagadnień higieny i kultury ubioru w tym swoboda ruchu, funkcjonalność oraz wygoda dawnych ubiorów. Zostały zaprezentowane elementy garderoby, których obecnie nie używamy i te których nie było dawniej. Omówione zostały szkolne mundurki i ubiory stosowne do wieku, a także stroje podkreślające wejście w dorosłość. W czasie wykładu można było zapoznać się z oryginalnymi i rekonstruowanymi elementami ubioru, a także akcesoriami toaletowymi.

Warsztaty prowadziła Justyna Sepiał-Rychlik znana także jako Mme Chantberry Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne - profesjonalnie zajmująca się opracowywaniem, projektowaniem i wykonywaniem strojów o specyficznym charakterze kostiumów i rekonstrukcji dawnych ubiorów, a także zagadnieniami higieny i poczucia intymności w dawnych czasach.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w zajęciach!