Świąteczny klimat w Muzeum

Świąteczny klimat w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego!

14 grudnia 2019 r. na kępińskim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, w ramach którego w Muzeum przygotowane zostały dodatkowe atrakcje dla zwiedzających.

Sobotni dzień rozpoczęły warsztaty zdobienia pierników toruńskich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych wraz z rodzicami.

Pięknie ozdobione pierniczki każde dziecko mogło zabrać ze sobą do domu.

Następnie rozpoczęło się przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu aktorów z Teatru Blaszany Bębenek.

Była to powieść przepełniona niesamowitymi wydarzeniami Klary podczas Wigilii w której aktywnie uczestniczyli najmłodsi odbiorcy siedzący na widowni.

Ostatnim wydarzeniem odbywającym się w kępińskim Muzeum były warsztaty tworzenie kartek świątecznych „Dziadek do orzechów”.

Wszyscy biorący udział w warsztatach stworzyli kartki z życzeniami, które mogą podarować bliskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART