Suknia zdobi, kusi, sznuruje...

Suknia z kolekcji Sabiny Czupryńskiej zdobi, kusi, sznuruje..., w atrakcyjny sposób wizualnie porządkuje kolejność epok, sytuując w nich kanony kobiecego piękna.

Sabina Czupryńska czyniąc centralnym obiektem swojej wystawy sukienkę, kluczowa część garderoby damskiej, zabiera nas w podróż w czasie, od starożytnego Egiptu do czasów współczesnych. Kolekcję kilkunastu sukienek artystka wykonała z szarego papieru pozyskiwanego z odpadów makulatury, taśmy i sznurka bez użycia energii mechanicznej. Integralną częścią jej projektu jest wystawa fotograficzna, prezentująca gotowe papierowe suknie na modelce, którą autorka wystawy wystylizowała w konwencji każdej epoki i usytuowała w charakterystycznych wnętrzach i plenerach. Fotografie wykonane techniką polaroid mają na celu zwrócenie uwagi na ulotność i przemijalność naturalnego piękna, bezlitośnie modyfikowanego przez technologie (fotografia cyfrowa, przemysł modowy i kosmetyczny).

Na końcu wystawy na zwiedzających czeka lustro, w którym można przyjrzeć się sobie oraz formie, którą nadaje nam aktualny ubiór. Być może po tym spotkaniu z samym sobą zapragniecie Państwo obejrzeć wystawę jeszcze raz, odnajdując analogie, inspiracje, snując refleksje na temat współczesnego wizerunku jako znaku czasu.

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART