Stroje przez wieki

Stroje przez wieki.

"Historie mody zwykle zaczynają się od badania stylów ubiorów w starożytnych Grecji i Rzymie (od ok. 500 r. p.n.e.), choć równie dobrze mogłyby przedstawiać jako pierwsze stroje z czasów starożytnych Chin, Egiptu czy Indii. Ludzie w różnych częściach świata rozwinęli różne style ubierania się i zdobienia, zwykle stosunkowo niezmieniające się przez długie okresy"

- Valerie Steele "Historia mody".

Na prezentowanych pocztówkach ze zbiorów Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego są stroje z różnych wieków.

Przedstawiają one zmiany zachodzące w krojach ubioru. Na przestrzeni dziejów odzienie było odmienne według płci, wieku oraz statusu społecznego.

Najstarszą tradycję w Polsce miała tunika, czyli prosta szata wykonana z lnianej lub wełnianej tkaniny noszona zarówno przez mężczyzn, kobiety i dzieci we wszystkich warstwach społecznych.

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART