Rekrutacja na warsztaty "Trzy wielkie kultury... jedno małe miasto"

Rekrutacja młodzieży do naszych warsztatów filmowych rejestrowania historii mówionej w Kępnie wciąż trwa. Zapraszamy wszystkich uczniów bardzo serdecznie, aby dołączyli do projektu. Zapewniamy dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej, podanej w inspirującej formie warsztatów: z historykiem, specjalistą historii mówionej - dr. Michałem Kierzkowskim oraz filmowych z artystą wizualnym i filmowcem Piotr Piasta.

Zapisy osobiście w Muzeum lub telefonicznie pod numerem 62 78 230 58.

Fundacja ICAD i Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego poszukują również mieszkańców miasta Kępna, seniorów, którzy chcieliby podzielić się historiami rodzinnymi czy lokalnymi, dotyczącymi przedwojennego miasta oraz jego powojennych losów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu pod numerem telefonu 62 78 230 58 lub osobiście w siedzibie Muzeum.
Urząd Miasta i Gminy w Kępnie ufundował upominki dla osób, które zdecydują się opowiedzieć młodzieży swoje wspomnienia, w postaci voucherów do kina lub na basen oraz książki "Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015".

Opowiedziane historie będą stanowiły kanwę warsztatów rejestrowania historii mówionej, skierowanych do młodzieży szkolnej, która samodzielnie, ale pod okiem profesjonalistów, utrwali je w postaci krótkich nagrań audio i video.
Liczymy na to, że pomogą nam Państwo zarazić młode pokolenie pasją odkrywania śladów lokalnej przeszłości, a przez to też i własnej tożsamości. Czekamy na historie bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń, osób relacjonujących wspomnienia członków rodziny, opowieści związane z rodzinnymi pamiątkami, fotografiami lub miejscami, które noszą w sobie ślady wspólnej przeszłości trzech kultur – polskiej, żydowskiej i niemieckiej - w dawnym Kępnie. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się nie tylko ocalić od zapomnienia kilka niezwykłych historii dawnego Kępna, ale także przekonać młodzież do samodzielnych wypraw w przeszłość i do tworzenia własnych rodzinnych archiwów, mających przecież nieoszacowaną wartość!

 

W załączniku umieszczone zostały wszystkie szczegółowe informacje na temat warsztatów.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

 
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART