Promocja 4 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego

„Każda społeczność lokalna potrzebuje swojej identyfikacji, swojej tradycji, budowania historii małej ojczyzny, która dla jej mieszkańców jest najważniejsza. Dla takich społeczności bezcennym staje się nie tylko Muzeum Regionalne, ale także jego działalność. To wokół takich miejsc organizuje się życie społeczności, a dla tego życia ważne są nie tylko kolejne wystawy czy też kolejne spotkania, dla których dana placówka muzealna jest punktem wyjścia. To właśnie pojawienie się rocznika muzealnego i jego późniejsze stałe ukazywanie się, staje regulatorem życia danej społeczności”.

prof. UAM dr hab. Maciej Franz

Kierownik Zakładu Historii Wojskowej Instytutu Historii

Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Oddajemy do rąk Czytelników czwarty tom Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego. Jednym z celów pisma jest dokumentowanie i popularyzowanie historii naszego regionu, a także prezentacji zbiorów muzealnych, które nie zawsze są dostępne do publicznej prezentacji. Opracowane artykuły mogą być ważnym źródłem do dalszych badań i analiz dla historyków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom opracowań opublikowanych w czwartym tomie naszego wydawnictwa.

• Sponsorzy