Piątkowe wykłady przy dobrej kawie

Dzisiaj odbyła się prelekcja pt. "Odkrywają przeszłość" - opowieść o trudach i przyjemnościach pracy archeologa - Eveliny Kachynskiej, doktorantki Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych, Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czym jest archeologia? Nauką o przeszłości, o ludziach i o nas samych. Poznając historię świata odkrywamy na nowo naszą kulturę, tradycje i korzenie. Niewątpliwie, archeologia jest nauką akademicką i wymaga poważnych przygotowań do prowadzenia fachowych badań. Ale zawsze pozostaje otwartą na współprace interdyscyplinarną. Ważną częścią życia archeologa są podróże, podczas których odkrywa się nieznane zakątki swojego kraju, a czasami są to wyprawy na krańce świata. Zapraszamy na niezwykły wykład poświęcony pracy archeologa. Jak wyglądają codzienne zajęcia przy wykopaliskach? Na ile ważny jest kontakt z miejscową ludnością podczas wielotygodniowych pracach w terenie? Dokąd współcześnie udają się głodni skarbów i wiedzy młodzi archeologowie?

Wykład poświęcony był trudom oraz przyjemnościom pracy archeologa przedstawiła Evelina Kachynska - historyk sztuki oraz doktorantka Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych, Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie wielka miłośniczka podróży oraz filmowych opowieści o Indianie Jonesie.