Oprowadzanie kuratorskie z Szymonem Chwaliszem

„Czekam kiedy ktoś w końcu ukradnie mój obraz” tak swoją wystawę nazwał Szymon Chwalisz, której otwarcie obyło się 14 listopada w Muzeum Ziemi Kępińskiej. Szymon we wcześniejszych zapowiedziach wernisażu zachęcał do kradzieży jego dzieł, na samym wydarzeniu – do rozmowy z nim.

29 listopada artysta ponownie odwiedził muzeum. Spotkał się z grupą z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie został wręcz zasypany pytaniami, niekoniecznie łatwymi i nie zawsze związanymi z jego twórczością. Malarz odpowiadając na nie dawał jednocześnie wskazówki, co przedstawia dany obraz, albo też sugerował własną jego interpretacje.

Kolejne spotkanie i rozmowa o sztuce, ale nie tylko, odbędzie się w połowie grudnia również w Muzeum, wtedy Szymon spotka się z młodzieżą z kępińskiego liceum.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy czasowej na której prace Szymon Chwalisz będzie można jeszcze oglądać do połowy stycznia 2020 r.