Noc Muzeów 2017

W sobotę 13 maja 2017 r. miała miejsce czwarta edycja kępińskiej nocy muzeów. W tym roku odbyła się pod hasłem „Średniowieczne harce”.

We współpracy z Opolskim Bractwem Rycerskim można było zobaczyć walki pokazowe, przymierzyć stroje i uzbrojenie, nauczyć się tkania oraz pisania gęsim piórem, skosztować podpłomyków, nauczyć się strzelania z łuku i wyrobić świecę z węzy pszczelej.

O godzinie 19:00 w sali muzeum odbył się wykład na temat „Jak to było z rycerstwem w średniowiecznej Europie? Zagadki, tajemnice… czyli prawdy oczywiste”, który przeprowadził dr Michał Bogacki, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kępna i okolic. W tym samym czasie była możliwość zwiedzania muzeum. Bardzo miło nam było również gościć wycieczkę z Poznania.

 

 

Zapraszamy do korzystania z kolejnych atrakcji organizowanych w naszym muzeum.

 

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART

 • Sponsorzy

Muzeum Ziemi Kępińskiej

Muzeum Ziemi Kępińskiej
im. T. P. Potworowskiego
ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno
tel.: (62) 782 30 58
muzeum@muzeumkepno.pl

Script logo