Nędzny Malarzyna - Art by Szymon Chwalisz z licealistami o dyskursie artystycznym wokół sztuki komercyjnej

Artysta ponownie odwiedził Muzeum 16 grudnia 2019 r., tym razem kurator wystawy spotkał się z uczniami jednego z kępińskich liceów.

Głównym tematem była szeroko rozumiana przez młodzież i artystę sztuka.

Rozmówcy skupili się jednak na sztuce komercyjnej, wychodzącej z ram i kanonów, na sztuce do kupienia i sprzedania, a nie tylko do pokazania i oglądania.

W tym miejscu Nędzny Malarzyna mówi, że woli być doceniony i mieć zysk ze swojej twórczości teraz – za życia, niż po śmierci.

Wyróżniona została osoba samego malarza – artysty, który malarstwo traktuje jak pracę.

Tak jak każdy pracownik najpierw musi nauczyć się technik, czyli warsztatu.

Ale to, co wyróżnia artystę od zwykłego rzemieślnika jest dodanie do stworzonego działa czegoś od siebie.