Muzealny Street art

           W słoneczne piątkowe popołudnie, dnia 27 lipca zakończono prace artystyczne na płycie kępińskiego ryneczku. Stworzona wystawa plenerowa pt. "Muzealny Street art" czyli graffiti 3D, zagości w przestrzeni miejskiej na długie miesiące. Artyści wykonali łącznie cztery rysunki w centrum miasta.

            W części wschodniej rynku namalowano portret Wacława Kokocińskiego, wieloletniego burmistrza miasta Kępna, współzałożyciela Muzeum oraz Pierwszego Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Pomimo wielu obowiązków i pracy znalazł czas na kolekcjonowanie różnych pamiątek związanych z dziejami miasta i jego mieszkańców. Był ogromnym pasjonatem historii regionalnej.

            W części zachodniej natomiast widnieje patron naszej instytucji Tadeusz Piotr Potworowski ─ pierwszy kustosz i współzałożyciel muzeum. Był T.P. Potworowski wpływową postacią polskiej sztuki współczesnej. Malarz wypracował indywidualny, niepowtarzalny i rozpoznawalny styl. Artysta nie dbał o realizm, najważniejszadla niego była gra kolorów, kształt figur oraz układ plam barwnych.

            Kolejne graffiti po stronie północnej i południowej nawiązują do naszej wstawy stałej w siedzibie muzeum. Jedno z nich przedstawia stanowisko archeologiczne, którego zadaniem jest przypominanie o najdawniejszych dziejach ziemi kępińskiej. Ostatni malunek na pierzei południowej prezentuje skupionego przy pracy stolarza, otoczonego tradycyjnymi narzędziami.

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART