Wyszukiwarka
Facebook Google+ YouTube Pinterest Instagram FourSquare Wikipedia
Godziny otwarcia muzeum

poniedziałek, sobota - nieczynne

wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

niedziela - od 11:00 do 16:00

 

Realizowane projekty

Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia

Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu

XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

Partnerzy

Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART

Sponsorzy

Muzealny Street art

Wystawy » Plenerowe » Muzealny Street art

           W słoneczne piątkowe popołudnie, dnia 27 lipca zakończono prace artystyczne na płycie kępińskiego ryneczku. Stworzona wystawa plenerowa pt. "Muzealny Street art" czyli graffiti 3D, zagości w przestrzeni miejskiej na długie miesiące. Artyści wykonali łącznie cztery rysunki w centrum miasta.

            W części wschodniej rynku namalowano portret Wacława Kokocińskiego, wieloletniego burmistrza miasta Kępna, współzałożyciela Muzeum oraz Pierwszego Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Pomimo wielu obowiązków i pracy znalazł czas na kolekcjonowanie różnych pamiątek związanych z dziejami miasta i jego mieszkańców. Był ogromnym pasjonatem historii regionalnej.

            W części zachodniej natomiast widnieje patron naszej instytucji Tadeusz Piotr Potworowski ─ pierwszy kustosz i współzałożyciel muzeum. Był T.P. Potworowski wpływową postacią polskiej sztuki współczesnej. Malarz wypracował indywidualny, niepowtarzalny i rozpoznawalny styl. Artysta nie dbał o realizm, najważniejszadla niego była gra kolorów, kształt figur oraz układ plam barwnych.

            Kolejne graffiti po stronie północnej i południowej nawiązują do naszej wstawy stałej w siedzibie muzeum. Jedno z nich przedstawia stanowisko archeologiczne, którego zadaniem jest przypominanie o najdawniejszych dziejach ziemi kępińskiej. Ostatni malunek na pierzei południowej prezentuje skupionego przy pracy stolarza, otoczonego tradycyjnymi narzędziami.

 
Muzeum Ziemi Kępińskiej

Muzeum Ziemi Kępińskiej
im. T. P. Potworowskiego
ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno
tel.: (62) 782 30 58
muzeum@muzeumkepno.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook