Mikołajki 2019 w Muzeum

Mikołajki w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego.🎅
Każde dziecko co roku z podekscytowaniem czeka na początek grudnia, rozmyślając, co tym razem otrzyma w podarunku od św. Mikołaja. 6 grudnia to już tradycyjny dzień obdarowywania bliskich. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Przemysła II w Kępnie. Podczas wizyty zwiedzającym została zaprezentowana wystawa czasowa oraz wystawy stałe znajdujące się w Muzeum. Po obejrzeniu ekspozycji i krótkich filmików zmontowanych podczas warsztatów w ramach projektu "Trzy wielkie kultury i... jedno małe miasto" uczniowie zagrali w grę muzealną. Nasi goście bardzo szybko poradzili sobie z tym trudnym zadaniem. Wizytę w Muzeum zakończyło szukanie paczek zostawionych przez św. Mikołaja w różnych zakamarkach Kępińskiego Muzeum.

Przypominamy, że 14 grudnia 2019 r. odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, w ramach którego w Muzeum Ziemi Kępińskiej im . T. P. Potworowskiego odbędą się zajęcia:
godz. 11:00 zdobienie pierników we współpracy z Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie,
godz. 13:00 przedstawienie teatralne pt. "Dziadek do orzechów", godz.14:00 tworzenie kartek świątecznych "Dziadek do orzechów".

Wstęp na wszystkie atrakcje bezpłatny!
Zachęcamy wszystkich chętnych do uczestnictwa!

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART