Lekcja muzealna: Kolor – Płaszczyzna – Rewolucja – czyli jak patrzeć, by zrozumieć sztukę nowoczesną! Oswajamy twórczość T. P. Potworowskiego (09.09.2019)

Zapraszamy serdecznie grupy zorganizowane na lekcję muzealną: Kolor – Płaszczyzna – Rewolucja – czyli jak patrzeć, by zrozumieć sztukę nowoczesną! Oswajamy twórczość T. P. Potworowskiego. Zajęcia odbędą się 9 września (poniedziałek) o godzinie:

9:00 - 9:50 dla grupy I

10:00 - 10:50 dla grupy II

11:00 - 11:50 dla grupy III

Co oznacza pojęcie formy, płaszczyzny i koloru w kontekście malarstwa nowoczesnego? Jaki wpływ na polską sztukę miał Tadeusz Piotr Potworowski? Na czym polegał jego proces twórczy i czym charakteryzowało się jego rewolucyjne podejście do zagadnienia pejzażu?

Zapraszamy na wyjątkową lekcję muzealną w ramach wystawy pt. „W pracowni artysty. Szkice w zbiorach Muzeum Ziemi Kępińskiej”, podczas której przyjrzymy się najważniejszym zagadnieniom związanym z życiem i twórczością malarza, prześledzimy rewolucję, jakiej uległy jego prace, a także spróbujemy oswoić trudną sztukę nowoczesną.

Zapisy pod numer 627823058 lub osobiście w Muzeum.

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART