Wyszukiwarka
Facebook Google+ YouTube Pinterest Instagram FourSquare Wikipedia
Godziny otwarcia muzeum

poniedziałek, sobota - nieczynne

wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

niedziela - od 11:00 do 16:00

 

Realizowane projekty

Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia

Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu

XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

Partnerzy

Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART

Sponsorzy

Kępiński sprawiedliwy

Wystawy » Czasowe » Kępiński sprawiedliwy

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

25-27 sierpnia 2017

Festiwal Trzech Kultur – wyjątkowe wydarzenie kulturalno-edukacyjne, organicznie związane z niezwykłymi dziejami Kępna, w którym przez kilka wieków żyli zgodnie wyznawcy trzech religii – rozpocznie się już 25 sierpnia.

Inspiracją Festiwalujest historia kępnianina – Alojzego Plewy, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, który podczas wojny uratował z getta w Ostrowcu Świętokrzyskim dwuletnią żydowską dziewczynkę – RuthPardess, nazwaną później Antośką. Od tamtej chwili mija 75 lat: dziś pani Pardess jest cenioną izraelską artystką, która odwiedzi Kępno i weźmie udział w wielu specjalnych wydarzeniach.

W bogatym programie Festiwalu znalazły się m.in. warsztaty tańca, wernisaż wystawy związanej z Alojzym Plewą i międzynarodowa konferencja naukowa na temat historycznych uwarunkowań zmian kulturowych. Największym wydarzeniem artystycznym Festiwalu będzie koncert na kępińskim rynku (27 sierpnia), w którym wystąpiąpołączone chóry z Izraela, Niemiec i Polski. Ponad 100 artystówzaśpiewa przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją IssakaTaviora, wybitnego izraelskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które dzięki swojej interdyscyplinarności ma szansę stać się prawdziwą płaszczyzną dialogu międzykulturowego.

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie to zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2017”.

Serdecznie zapraszamy rónwnież na festiwalowy Facebook: facebook.pl/trzykultury

Muzeum Ziemi Kępińskiej

Muzeum Ziemi Kępińskiej
im. T. P. Potworowskiego
ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno
tel.: (62) 782 30 58
muzeum@muzeumkepno.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
Facebook