Kępiński sprawiedliwy

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

25-27 sierpnia 2017

Festiwal Trzech Kultur – wyjątkowe wydarzenie kulturalno-edukacyjne, organicznie związane z niezwykłymi dziejami Kępna, w którym przez kilka wieków żyli zgodnie wyznawcy trzech religii – rozpocznie się już 25 sierpnia.

Inspiracją Festiwalujest historia kępnianina – Alojzego Plewy, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, który podczas wojny uratował z getta w Ostrowcu Świętokrzyskim dwuletnią żydowską dziewczynkę – RuthPardess, nazwaną później Antośką. Od tamtej chwili mija 75 lat: dziś pani Pardess jest cenioną izraelską artystką, która odwiedzi Kępno i weźmie udział w wielu specjalnych wydarzeniach.

W bogatym programie Festiwalu znalazły się m.in. warsztaty tańca, wernisaż wystawy związanej z Alojzym Plewą i międzynarodowa konferencja naukowa na temat historycznych uwarunkowań zmian kulturowych. Największym wydarzeniem artystycznym Festiwalu będzie koncert na kępińskim rynku (27 sierpnia), w którym wystąpiąpołączone chóry z Izraela, Niemiec i Polski. Ponad 100 artystówzaśpiewa przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją IssakaTaviora, wybitnego izraelskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które dzięki swojej interdyscyplinarności ma szansę stać się prawdziwą płaszczyzną dialogu międzykulturowego.

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie to zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2017”.

Serdecznie zapraszamy rónwnież na festiwalowy Facebook: facebook.pl/trzykultury

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART