Jednodniówka okolicznościowa Dzień Soliadrności i Wolności - 31 sierpnia

31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności. Z tej okazji Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego przygotowało wyjątkową jednodniówkę okolicznościową, w której zawarty jest materiał na temat wydarzeń z 1980 roku.

Każdego kto chciałby otrzymać egzemplarz pierwszego numeru zapraszamy w poniedziałek od 12:00 do 14:00 lub w obowiązujących godzinach otwarcia Muzeum od wtorku do piątku 10:00 - 16:00 oraz w niedzielę 11:00 - 16:00.

🗞Fala strajków jaka nastąpiła w sierpniu 1980 roku doprowadziła do powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarnośćˮ dla obrony praw pracowniczych. Podpisane 31 sierpnia 1980 roku w Stoczni Gdańskiej porozumienie pomiędzy przedstawicielami komunistycznego rządu a strajkującymi robotnikami pozwoliło, po raz pierwszy w powojennej Polsce, na tworzenie wolnych związków zawodowych.

📰Na łamach jednodniówki zostały umieszczone oryginalne dokumenty i wycinki z gazet dotyczące nie tylko umowy społecznej z 21 postulatami wysuniętymi przez strajkujących, ale także kępińska rzeczywistość w 1981 roku i wprowadzenie stanu wojennego oraz zmiany jakie zaszły w kolejnych latach.

📝Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum i zapoznania się z naszą nową publikacją!

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART