Facebook Google+ YouTube Pinterest Instagram FourSquare Wikipedia

wtorek-piątek 10:00-16:00

niedziela 11:00-16:00

Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia

Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu

XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum

Partnerzy

Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

Aktualności » Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

2017-08-07 09:56

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie

25-27 sierpnia 2017

Festiwal Trzech Kultur – wyjątkowe wydarzenie kulturalno-edukacyjne, organicznie związane z niezwykłymi dziejami Kępna, w którym przez kilka wieków żyli zgodnie wyznawcy trzech religii – rozpocznie się już 25 sierpnia.

Inspiracją Festiwalu jest historia kępnianina – Alojzego Plewy, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, który podczas wojny uratował z getta w Samborze dwuletnią żydowską dziewczynkę – RuthPardess, nazwaną później Antośką. Od tamtej chwili mija 75 lat: dziś pani Pardess jest cenioną izraelską artystką, która odwiedzi Kępno i weźmie udział w wielu specjalnych wydarzeniach.

W bogatym programie Festiwalu znalazły się m.in. warsztaty tańca, wernisaż wystawy związanej z Alojzym Plewą i międzynarodowa konferencja naukowa na temat historycznych uwarunkowań zmian kulturowych. Największym wydarzeniem artystycznym Festiwalu będzie koncert na kępińskim rynku (27 sierpnia), w którym wystąpiąpołączone chóry z Izraela, Niemiec i Polski. Ponad 100 artystówzaśpiewa przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją IssakaTaviora, wybitnego izraelskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które dzięki swojej interdyscyplinarności ma szansę stać się prawdziwą płaszczyzną dialogu międzykulturowego.

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie to zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2017”.

Serdecznie zapraszamy również na festiwalowy Facebook: facebook.pl/trzykultury