Ferie zimowe 2019

Zimowe ferie upłynęły w Muzeum Ziemi Kępińskiej pod znakiem iście twórczej, rysunkowej inwencji. Dwudniowe warsztaty z tworzenia komiksu prowadzone przez karykaturzystę i ilustratora Szymona Teluka, pozwoliły na stworzenie obrazkowej historii związanej z życiem muzeum.

Uzupełnienie części praktycznej stanowiła prelekcja zatytułowana „Amerykański sen o lataniu. Historia komiksu superbohaterskiego w zarysie”, którą wygłosił Marcin Wiatrak ─ Szef Działu Komiks Bestiariusz.pl.

Równie interesujące, angażujące wyobraźnię i wymagające niemałej zręczności okazały się warsztaty z linorytu, czyli poświęcone efektownej sztuce tworzenia obrazów na linoleum, przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Maćkowiak z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

 

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART