Drugi tydzień ferii 2020 r. w Muzeum

Jak Ferie, to tylko w Muzeum- zajęcia dla Dużych i Małych

W dniach 27 stycznia – 9 lutego Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach feryjnych przeznaczonych dla dzieci i dorosłych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zajęcia o tematyce etnograficznej oraz artystycznej przygotowane dla:

- rodziców z dziećmi  (5 - 9 lat),

- grup przedszkolnych i szkolnych (5 - 9 lat),

- młodzieży - grup oraz indywidualnych zwiedzający (10-17 lat),

- seniorów,

- indywidualnych zwiedzających.

Muzealny Kalendarz Feryjny:

Tato, Mamo - Chodźmy do Muzeum  - RODZINNE WTORKI W MUZEUM

- zajęcia dla rodziców z dziećmi (5 - 9 lat)

4.02 - 11:00 „Motanki, żadanice, otulaczki” - etnograficzne warsztaty tworzenia magicznych lalek życzeń.

Raz, Dwa, Trzy zwiedzasz TY!  - ŚRODOWE ZABAWY MUZEALNE

- zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych (5 - 9 lat), godziny zajęć: 9:00 i 11:00

5.02. -  „Zamotani” - etnograficzne warsztaty tworzenia magicznych lalek życzeń.

W ferie nie ma nudy! - CZWARTKOWA WALKA Z FERYJNĄ NUDĄ

- zajęcia dla młodzieży - grup oraz indywidualnych zwiedzający (10-17 lat)

6.02.  - 11:00 Od zaświatów do zaświatów” - lekcja o życiu, trzech rytuałach, które przechodzimy.

Pogadajmy o historii - PIĄTKOWE WYKŁADY PRZY DOBREJ KAWIE

- wykłady dla seniorów

7.02 11:00 „Odkrywają przeszłość” - opowieść o trudach i przyjemnościach pracy archeologa - wykład Eveliny Kachynskiej, doktorantki Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych, Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tropem muzealnej tajemnicy.... NIEDZIELNE ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE

2.02.2020 i 9.02.2020 11:00-16:00

- odwiedź Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego,

- zagraj w muzealną grę,

- odbierz drobny upominek.

Zapraszamy na darmowe zwiedzanie Muzeum (2 i 9 lutego) w feryjnej atmosferze gier i zabaw. Na uczestników gry muzealnej czekają drobne upominki.

Zaplanuj z nami swój czas wolny

Zachęcamy do zapisów!

Wstęp wolny

Zapisy  pod numerem telefonu + 62 782 30 58 lub osobiście w siedzibie  Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego, ul. Ratuszowa 2, 63-600 Kępno.