65 lat polskiej animacji dla dzieci

W muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego zaprezentowana została wystawa pt. „65 lat polskiej animacji dla dzieci” wypożyczonej z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Powstała ona z okazji 65. rocznicy powstania pierwszego polskiego filmu animowanego dla dzieci – „Za króla Krakusa” Zenona Wasielewskiego wyprodukowanego w Studiu Filmów Kukiełkowych w Łodzi w 1947 r. Na wystawie można było zapoznać się z niektórymi technikami animacji, filmami krótkometrażowymi, pełnometrażowymi oraz serialami. Na poszczególnych planszach umieszczone zostały fotokody, które umożliwiły po zeskanowaniu telefonem komórkowym obejrzenie fragmentu filmu. Wystawa była w języku polskim oraz angielskim. Ekspozycję można było zwiedzać od 1 czerwca do 17 lipca.

• Sponsorzy