1908 Fussballklub - KKS Polonia Kępno 1989

Pomimo wczorajszych niesprzyjających warunków atmosferycznych grono mieszkańców Kępna przybyło na otwarcie wystawy pt. "1908 Fussballklub - KKS Polonia Kępno 1989" przedstawiającej zarys historyczny lokalnego klubu sportowego.

 

Wystawa powstała w oparciu o dwa najważniejsze założenia. Po pierwsze pokazaniu archiwaliów takich jak dokumenty, korespondencja czy fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum. Materiały te wcześniej nie były publikowana na żadnej do tej pory wystawie czy w publikacjach. Z drugiej jednak strony został zaprezentowany społeczny aspekt działalności klubu, czyli to co najbardziej przyciąga fanów piłki nożnej do obcowania z tym sportem w tym dyskusje, spotkania, wspólne oglądanie meczów. Krótko mówiąc to co integrowało mieszkańców kiedyś i integruje ich do dnia dzisiejszego. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na wystawie pozwolą wszystkim odwiedzającym na odkrycie różnych ciekawostek związanych z dziejami kępińskiego klubu.

 

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych zwiedzających jest możliwość wylosowania piłki muzealnej oraz rozegrania emocjonującego meczu w piłkarzyki. Zapraszamy każdego kto ma ochotę zobaczyć niecodzienną aranżację boiska sportowego w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego, ulica Ratuszowa 2.

 • Polityka prywatności

  Copyright Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego        © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 • BIP

 • Deklaracja dostępności
 • Godziny otwarcia muzeum

  poniedziałek, sobota - nieczynne

  wtorek - piątek - od 10:00 do 16:00

  niedziela - od 11:00 do 16:00

   

 • Realizowane projekty

  Noc Muzeów 2014 Kępińskie detale Kępno - jedna historia Folklor ziemi kępińskiej  Potworowski jest w mieście - konkurs na projekt i wykonanie muralu XXV Plener Malarski Cyfrowe archiwum 

 • Partnerzy

  Urząd Miasta i Gminy Kępno Kępiński Ośrodek Kultury Stowarzyszenie Kępno Socjum i okolice Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART