1908 Fussballklub - 1989 KKS Polonia Kępno

KKS Polonia rozpoczyna swoją historię od 1908 roku z inicjatywy F. Idczaka, J. Cieplika, M. Szubińskiego. Klub jednoczył młodzież, która poszukiwała miejsca wymiany myśli, zbiorowego oddziaływania oraz walki z germanizacją. W czasach zaborów klub był nie tylko miejscem ćwiczeń i rekreacji sportowej, ale także ostoją polskości.

„Fussballklub 1908 - KKS Polonia 1989” - to wystawa prezentująca groteskowość piłki nożnej wykraczającej poza boisko sportowe. Wystawa przedstawia Klub Sportowy Polonia w kontekście wzajemnych relacji życia sportowego z życiem społecznym, kulturalnym, gospodarczym i politycznym.

Ciekawostką wystawy jest to, że będzie można obejrzeć unikalne zdjęcia, dokumenty mniej znane szerszej publiczności.

Zapraszamy na otwarcie wystawy 30 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego ul. Ratuszowa 2.